×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
-30%

ИНТЕКС БАЗЕН 549Х132 СМ СО КОНСТРУКЦИЈА УЛТРА ФРЕ

СО КОНСТРУКЦИЈА УЛТРА ФРЕ

46.900 ден 67.000 ден

Заштедувате 20.100 ден.

Количина:

Опис

Intex Ultra Frame е одлично освежување во топлите летни денови. Дното и страните на базенот се изработени од трислоен материјал SUPER-TOUGH (r), кој се состои од полиестерски потпорен слој со двострано ламиниран ПВЦ материјал. Отпорен е на бензин, масло, солена вода, триење, удари и сончева светлина. Дизајнот на Intex има исклучителна стабилност дури и без дополнителна поддршка. Базенот е подебел и поцврст од претходните модели на Prism за да се зголеми отпорноста на притисокот на водата и да се овозможи поголемо полнење на базенот. Рабовите се тркалезни и лабави за децата да можат безбедно да играат.

Базен со цврста градба.
Долг работен век.
XTR технологија.
Песочниот филтер е најдобрата гаранција дека секогаш ќе имате чиста и чиста вода. Вклучениот песочен филтер Intex е најдобрата комбинација во полето на филтрирање при оптимизација на цената и прочистување на водата во базенот. Пумпата има моќност од 7.900 l/h. Препорачаното дневно време на работа за овој тип на базен е 5 или 6 часа.Филтерот за песок е опремен со вентил кој има 6 функции: филтрирање, чистење, плакнење, рециклирање, празнење, стопирање. Карактеристики: волумен на вода при 90% полнење 26.420 l, димензии: 549 x 132 cm, уред за филтрирање: филтер пумпа (7900 l/h). Безбедносна скала: е производ од новата генерација изработен од обработен челик. Пластичните клинови се нелизгави, изработени од материјал отпорен на удари што може да се подигне за поголема безбедност на малите деца. Пакувањето вклучува: пумпа за филтер за песок, скала со отстранливи скали, подлога за базен и заштитна обвивка.


Карактеристики

Бренд Интекс

Како да извршам плаќање на онлајн нарачката?

Нарачката може да ја извршите со едноставно додавање на саканиот производ во кошничката за пазарување. По додавањето на еден или повеќе производи од десната страна на екранот се наоѓа кошничката за пазарување каде што треба да ја продолжите постапката за наплата и внесување на Вашите податоци за достава.

Начин на достава

За секоја нарачка поголема од 2.000 ден следува бесплатна достава во Скопје и целата територија на земјата.
*СО ИСКЛУЧОК НА ЕКСТРЕМНО ГАБАРИТНИ И ТЕШКИ ПРОИЗВОДИ.

За нарачки помали од 2.000 ден се доплаќа фиксна цена од 140 ден за достава!
За процесираните нарачките доставата е по карго и истата варира во зависност од тежината и габаритот на производот!
Доставата до вашата адреса се одвива преку курирска служба, за неколку работни дена од денот на нарачката!

Пријатно онлајн пазарување!

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции