×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
-16%

БОШ УДАРЕН ЧЕКАН ГБХ 240 (ГБХ 2-24ДРЕ) (ГБХ 2400)

(ГБХ 2-24ДРЕ) (ГБХ 2400)

8.399 ден 9.999 ден

Заштедувате 1.600 ден.

Количина:

Опис


Карактеристики на производот:

 • Моќност: 790 W
 • Максимална енергија на удари:  2.7 J
 • Број на удари со номинален број на обртаи: 0 – 4200 bpm
 • Номинален број на обртаи: 0 – 930 o/min
 • Брзина на обртаи: 0 – 1300 o/min
 • Тежина: 2.8 kg
 • Должина: 367 mm
 • Висина: 210 mm
 • Максимално дупчење во челик: 13 mm
 • Максимално дупчење во бетон: 24 mm
 • Максимално дупчење во дрво: 30 mm
 • Максимално дупчење во ѕид (цигла,блок,тула): 68 mm

Карактеристики


Земја на потекло Германија
Тип Професионална
Бренд Бош
Боја Сина
Материјал Алуминиум
Ударна моќ 790W

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции