×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ЛЕГОНИ СУП ДАСКА 320 СМ

23.990 ден

Опис

LEGONI WAVE 10.6 "SUP е класична ALL-ROUND даска на надувување, со високи перформанси со неверојатни перформанси и врвна флексибилност. Премиум SUP, уште полесен, поцврст и постабилен и позабавен. Со должина од 10,6" (320cm), тој е најстандардна големина на SUP низ асортиманот на даски за веслање. Направен во популарната форма на SUP, широки димензии и голема дебелина, моделот WAVE лесно се лизга.
Благодарение на централната врска со ширина од 15 cm, од двете страни од врвот до дното, овој врвен модел WAVE станува уште поотпорен на ветер и брановидна вода.

Класичниот СЕЛОКРУЖЕН облик и ширина од 30" (76 см) обезбедува исклучителна стабилност и полесно веслање за секого, на кое било ниво на знаење. Материјалот „Drop-stitch“ нанесен на овој SUP дава посебен квалитет и екстремна издржливост.

Моделите WAVE им нудат на корисниците одлично сетилно искуство
EVA подлога за нозе за врвен стисок и дополнителна удобност
ВИСОКА ВРЕДНОСТ НА ПРИТИСОК - изработен од премиерен материјал „drop-stitch“.
ЦЕНТРАЛНА РАЧКА - централната рачка е изработена од неопренови со гумена подлога која обезбедува цврсто држење и цврстина, им дава на веслачите пријатно веслачко искуство
SOFT EVA FOOT PAD - WAVE колекцијата содржи мека EVA дијамантска шема со дебелина од 4 mm за одлично чувство, WAVE графичкиот дизајн на таблата обезбедува оптимално визуелно искуство
ПРИЛАГОВИЛНИ БАНЏИ јажиња - Системот BUNGEE CORDS се наоѓа на опашката на даската, дава поголема слобода при веслање
PUSH-IN CENTRE FATERS - Поставувањето на една 9-инчна PUSH-IN централна перка, направена од армиран најлон, никогаш не било полесно

Доаѓа во комплет со пумпа, торба, сигурносен ремен за стапало, перка и прилагодлив комплет за лопатка и поправка.
Сеопфатните даски за надувување овозможуваат флексибилно користење на даски во различни услови и за различни активности - како што се веслање на мирна вода, сурфање или играње со деца.

Тие ви даваат флексибилност да веслате во различни услови со комбинирање на карактеристиките на различни видови мршојадци.
Повеќекратните табли се наменети за почетници и рекреативци кои сакаат брзо да развијат рамнотежа на даската и да уживаат во веслањето.

Димензии: 10,6 x 32 x 6 "(320 x 81 x 15 cm)
Еднослоен материјал
Максимална корисничка тежина: 150 kg
Волуменот на даската е 290 литри.
Тежината на таблата е 6,9 кг
Материјал: гума + DWF (материјал од ткаенини за капка)
Доаѓа во комплет со: лопатка, торба, пумпа, безбедносен ремен, перки, комплет Rapair


Карактеристики

Бренд Легони

Како да извршам плаќање на онлајн нарачката?

Нарачката може да ја извршите со едноставно додавање на саканиот производ во кошничката за пазарување. По додавањето на еден или повеќе производи од десната страна на екранот се наоѓа кошничката за пазарување каде што треба да ја продолжите постапката за наплата и внесување на Вашите податоци за достава.

Начин на достава

За секоја нарачка поголема од 2.000 ден следува бесплатна достава во Скопје и целата територија на земјата.
*СО ИСКЛУЧОК НА ЕКСТРЕМНО ГАБАРИТНИ И ТЕШКИ ПРОИЗВОДИ.

За нарачки помали од 2.000 ден се доплаќа фиксна цена од 140 ден за достава!
За процесираните нарачките доставата е по карго и истата варира во зависност од тежината и габаритот на производот!
Доставата до вашата адреса се одвива преку курирска служба, за неколку работни дена од денот на нарачката!

Пријатно онлајн пазарување!

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции