×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ЕИНХЕЛ СЕТ ОДВРТУВАЧ 18В И БРУСИЛКА 18В ТЦ-ТК18ЛИ

И БРУСИЛКА 18В ТЦ-ТК18ЛИ

8.799 ден 10.999 ден

Заштедувате 2.200 ден.

Количина:

Опис

Ајнхел сет со батерии TC-CD 18/35 Li (1x1.5 Ah) и батерија управувана од T-TC-AG 18/115 Li-Solo (1x3 Ah).
Одвртувачот и брусилкатав сеодличен асистент за сите работи во домот, работилница или гаража.
Ова е нов член во иновативното семејство Power X-Change.
PXC батериите можат да се користат за сите уреди на иновативните серии на литиум-јонските системи во областа на градинарството и алатките.
Моќно дупчење, флексибилно и независно од сокетот, ли-јонската технологија овозможува заштита од самоиспразнување и
затоа секогаш е подготвена за употреба.
Електронската контрола на брзината е опремена со вртежен момент од 35 Nm и 21 ниво на вртежи за да се осигура дека работата
се врши според материјалот и примената. За оптимални перформанси дури и во темни и непристапни области, LED осветлувањето обезбедува целосен поглед на работната област.
Ергономскиот дизајн и меката рачка нудат цврсто и безбедно држење и овозможуваат пријатна работа.
Ајнхеловиот  TC-AG 18/115 Li-Solo (1x3 Ah) е најлесниот и најпогоден во својата класа. Без разлика дали овозможува силно сечење,
глогање/мелење или полирање, со брзина од 8.500 вртежи е корисен асистент во домашната работилница.
Алатката припаѓа на популарното семејство Power X-Change: батериите од моќната серија литиум-јонски системи можат да се користат во сите Уреди
од PXC серијата. Заштитата за вклучување и исклучување  обезбедува поголема безбедност и заштита од преоптоварување и овозможува
долг живот на алатката.
Поради одвојувањето на моторот од менувачот се овозможува висока мазност.
Циркулацијата на воздух обезбедува подобро ладење а со тоа и долг живот на алатката.
Куќиштето на менувачот е изработено од стабилен и истовремено лесен алуминиум со мек и заоблен дизајн.
Дополнителна рачка е опремена со ергономичен мек држач кој може да се стави во три различни позиции.
Плочата за сечење не е вклучена во пакувањето таа се продава одделно.

Карактеристики

Земја на потекло Германија
Напон на батерија 18V
Бренд Еинхел

Како да извршам плаќање на онлајн нарачката?

Нарачката може да ја извршите со едноставно додавање на саканиот производ во кошничката за пазарување. По додавањето на еден или повеќе производи од десната страна на екранот се наоѓа кошничката за пазарување каде што треба да ја продолжите постапката за наплата и внесување на Вашите податоци за достава.

Начин на достава

За секоја нарачка поголема од 2.000 ден следува бесплатна достава во Скопје и целата територија на земјата.
*СО ИСКЛУЧОК НА ЕКСТРЕМНО ГАБАРИТНИ И ТЕШКИ ПРОИЗВОДИ.

За нарачки помали од 2.000 ден се доплаќа фиксна цена од 140 ден за достава!
За процесираните нарачките доставата е по карго и истата варира во зависност од тежината и габаритот на производот!
Доставата до вашата адреса се одвива преку курирска служба, за неколку работни дена од денот на нарачката!

Пријатно онлајн пазарување!

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции