×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ИСКРА БЕНЗИСКА КОСИЛКА ДМ46СЦ-Д150

ДМ46СЦ-Д150

19.990 ден

Количина:

Опис

• Зафатнина на моторот: 150 cm3
• Номинална моќност: 2,6 kW
• Номинална брзина: 2800 min-1
• Тип на напојување: четиритактен DV150
• Мотор со воздушно ладење
• Тип на погон: самоодни
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,4 L
• Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm
• 8 поставки за висина (централно)
• Максимална ширина на сечење: 460 mm (18"")
• 4 ВО 1: Косење, фаќање, мулчирање, странично празнење
• Задно и странично празнење
• Тркала со лежиште:
• Преден 178 mm (7"")
• Заден 203 mm (8"")
• Капацитет на вреќата: 50 L
• Ниво на звучна моќност: 96 dB(A)
• Приклучок за дупка за перење
• За тревници до: 1800 m?
• Димензии на кутијата (во mm): 790 (L) x 555 (Ш) x 440 (В)
• Нето тежина: 25 kg
• Бруто тежина: 28,6 кг

• Гаранција 24 месеци

Карактеристики

Бренд Искра

Како да извршам плаќање на онлајн нарачката?

Нарачката може да ја извршите со едноставно додавање на саканиот производ во кошничката за пазарување. По додавањето на еден или повеќе производи од десната страна на екранот се наоѓа кошничката за пазарување каде што треба да ја продолжите постапката за наплата и внесување на Вашите податоци за достава.

Начин на достава

За секоја нарачка поголема од 2.000 ден следува бесплатна достава во Скопје и целата територија на земјата.
*СО ИСКЛУЧОК НА ЕКСТРЕМНО ГАБАРИТНИ И ТЕШКИ ПРОИЗВОДИ.

За нарачки помали од 2.000 ден се доплаќа фиксна цена од 180 ден за достава!
За процесираните нарачките доставата е по карго и истата варира во зависност од тежината и габаритот на производот!
Доставата до вашата адреса се одвива преку курирска служба, за неколку работни дена од денот на нарачката!

Пријатно онлајн пазарување!

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции