×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
-6%

АЛ-КО ТРАКТОР КОСИЛКА 15-93.2 ХД-А ДО 4500М2

15-93.2 ХД-А ДО 4500М2

164.490 ден 174.990 ден

Заштедувате 10.500 ден.

Количина:

Опис

Моќност: 7,7 KW

Работна ширина: 93 cm

Висина на сечење мин/макс.: 30 - 80 mm

Мотор ccm 452

Вртежи на моторот: 2600

Број на цилиндри на моторот: 1

Електричен старт: ДА

Функција 2 во 1

Ниво на јачина на звук: dB(A) 100

Волумен на резервоарот за гориво: 8 L

Возење стапало хидростат Т2

Бруто тежина: 287 kg

Максимална брзина нанапред: 8 km/h

Материјал на корпата за прием Пластика/платно

Прилагодлива висина на сечење централно, 6 позиции

Капацитет на корпа: 220 L

Странично исфрлање: НЕ

Стандарден тип на механизам за сечење

2 во 1 функција: собирање и опционално мулчирање и исфрлање одзади

Робустен AL-KO мотор со намалени вибрации

Оптимална положба на седиштето за лесен пристап до контролните елементи со добра пристапност

Хидростат со ергономски позиционирани педали

Сигурна трактор косилка со 2 сечила, топчести лежишта за непречено работење

Електромагнетна спојка за нож

Погодно за тревник до 4000 m2  

Производител: AL-KO -123014

ГАРАНЦИЈА: 2 години  


Карактеристики

Бренд Алко

Како да извршам плаќање на онлајн нарачката?

Нарачката може да ја извршите со едноставно додавање на саканиот производ во кошничката за пазарување. По додавањето на еден или повеќе производи од десната страна на екранот се наоѓа кошничката за пазарување каде што треба да ја продолжите постапката за наплата и внесување на Вашите податоци за достава.

Начин на достава

За секоја нарачка поголема од 2.000 ден следува бесплатна достава во Скопје и целата територија на земјата.
*СО ИСКЛУЧОК НА ЕКСТРЕМНО ГАБАРИТНИ И ТЕШКИ ПРОИЗВОДИ.

За нарачки помали од 2.000 ден се доплаќа фиксна цена од 180 ден за достава!
За процесираните нарачките доставата е по карго и истата варира во зависност од тежината и габаритот на производот!
Доставата до вашата адреса се одвива преку курирска служба, за неколку работни дена од денот на нарачката!

Пријатно онлајн пазарување!

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции