×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
-15%

ЕКСТОЛ ПОТОПНА ПУМПА ЗА ВАЛКАНА ВОДА, 400W

ВАЛКАНА ВОДА, 400W

2.456 ден 2.890 ден

Заштедувате 434 ден.

Опис


Електричната потопна пумпа EXTOL CRAFT е наменета за дренажа на нечиста вода во домашни услови, градина, викендичка и сл. Напон/фреквенција 230V/50Hz, моќност 400W, max проток 7500l/h, висина на потиснување 5m, max длабочина 5m, дијаметар на влезно грло 1" - 25mm - 1 1/4" - 32mm, пропустливост на тврди парчиња 35mm, должина на кабел 10m, Заштита IPX8. маса 3,3kg.


Карактеристики


Боја Зелена
Бренд Екстол
Моќност 400W

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции