×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
-10%

РОТТО БУРЕ УКРАСНО 10 Л КЛАСИК 260х230х250

КЛАСИК 260х230х250

855 ден 950 ден

Заштедувате 95 ден.

Количина:

Опис

Парафинирано буре за вино, наменето за чување на вино и ракија.
Внатрешната страна од бурето е трајно обложена со парафин, што овозможува еднакви услови и
квалитет за созревање и чување на виното како во дрво. Полиетиленското буре лесно може да се
пренесе, на парафинираните ѕидови не се собира вински камен. Полиетиленот е одличен изолатор
 и затоа лесно одржуваме иста температура во бурето. Бурето има рамно дно што овозможува
едноставе
н транспорт или едноставно складирање во подрум.Има долг животен век и го олеснува.
 Соодветни се исто така и за чување храна (сертификат од Заводот во Марибор).

 


Карактеристики

Волумен 10Л
Бренд Ротто
Димензија 260x230x250

Како да извршам плаќање на онлајн нарачката?

Нарачката може да ја извршите со едноставно додавање на саканиот производ во кошничката за пазарување. По додавањето на еден или повеќе производи од десната страна на екранот се наоѓа кошничката за пазарување каде што треба да ја продолжите постапката за наплата и внесување на Вашите податоци за достава.

Начин на достава

За секоја нарачка поголема од 2.000 ден следува бесплатна достава во Скопје и целата територија на земјата.
*СО ИСКЛУЧОК НА ЕКСТРЕМНО ГАБАРИТНИ И ТЕШКИ ПРОИЗВОДИ.

За нарачки помали од 2.000 ден се доплаќа фиксна цена од 140 ден за достава!
За процесираните нарачките доставата е по карго и истата варира во зависност од тежината и габаритот на производот!
Доставата до вашата адреса се одвива преку курирска служба, за неколку работни дена од денот на нарачката!

Пријатно онлајн пазарување!

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции