×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
-6%

ЕКОСПАР АУРИГА 25 КЊ КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ ПАРНО

КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ ПАРНО

Достава 690 мкд.

79.490 ден 84.990 ден

Заштедувате 5.500 ден.

Количина:

Опис


Печка co можност за поврзување со систем за парно греење за површини до 160 м2 * Димензии - 58,5cm x 55,5cm x 112cm Максимална површина на загревање - 180m? Номинална излезна топлина - 25kW Потрошувачка на гориво на час - min. 1,5Kg/h max. 5Kg/h Моќ на загревање на простор - 3kW Капацитет на полнење - 30Kg Моќ на загревање на вода - 22kW Капацитет на бојлер - 37l Ефикасност при номинална излезна топлина - ?% 91 Максимален работен притисок - 2 bar Тежина - 215Kg Потрошувачка на електрична енергија - 450W Дијаметар на примарна цевка за согорување на воздух - 38mm Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz Дијаметар на издувна цевка - 80mm

Карактеристики


Моќност 25kw
Бренд Екоспар
Тежина 160 кг
Димензија 58,5см/55,5см/108см

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции