×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ИНТЕКС КАЈАК К2 ЕКСПЛОРЕР 312Х91Х51 СМ 68307НП

312Х91Х51 СМ 68307НП

9.750 ден

Количина:

Опис

Кајакот Intex Explorer™ K2 е спортски и забавен со рационализиран дизајн за лесно веслање. Светло жолтата боја и спортската графика го прават кајакот високо видлив во вода. Одличен за доживување езера и благи реки со пријател, овој кајак од серијата спортови е совршен за двајца возрасни. Лесен и компактен, овој кајак е брз за составување и ви овозможува да се забавувате со кајакот каде и да одите. Направен со цврста винилска конструкција, овој цврст кајак има под на надувување I-зраци за удобност и цврстина. Отстранлив скеч обезбедува стабилност во насоката, додека за удобност се вклучени две прилагодливи седишта на надувување со потпирачи за грб. Брзото надувување или оддувување е ветре со бостонски вентил на секоја страна. За ваша погодност е обезбедена линија за грабање и рачка за фаќање на секој крај, како и легитимација на крајбрежната стража на САД и комплет за поправка за поправка. Explorer™ K2 Kayak обезбедува дополнителна дополнителна опрема, вклучувајќи: две алуминиумски весла од 86 инчи и пумпа со висока моќност на Intex за лесно надувување и дефлација.

Спортска графика за висока видливост
Низок профил за езера и благи реки
Рационализиран дизајн за лесно веслање
Кокпит дизајниран за удобност и простор
Цврста винил конструкција
Зафатете линија на двата краја
Прилагодливи седишта на надувување со потпирач за грб
I-beam под на надувување за удобност и цврстина
Отстранлив скеч за стабилност на насоката
Вклучува лепенка за поправка
Надуена големина: 10 стапки 3 инчи X 3 стапки X 1 стапки 8 инчи
Капацитет на лица: 2
Максимален капацитет за тежина: 400 фунти
Американската крајбрежна стража И.Д. - Сертифициран NMMA
TUV одобрено


Карактеристики

Земја на потекло Кина
Материјал Ултра отпорен винил
Тежина 13кг
Бренд Интекс
Димензија 312x91x51цм

Како да извршам плаќање на онлајн нарачката?

Нарачката може да ја извршите со едноставно додавање на саканиот производ во кошничката за пазарување. По додавањето на еден или повеќе производи од десната страна на екранот се наоѓа кошничката за пазарување каде што треба да ја продолжите постапката за наплата и внесување на Вашите податоци за достава.

Начин на достава

За секоја нарачка поголема од 2.000 ден следува бесплатна достава во Скопје и целата територија на земјата.
*СО ИСКЛУЧОК НА ЕКСТРЕМНО ГАБАРИТНИ И ТЕШКИ ПРОИЗВОДИ.

За нарачки помали од 2.000 ден се доплаќа фиксна цена од 180 ден за достава!
За процесираните нарачките доставата е по карго и истата варира во зависност од тежината и габаритот на производот!
Доставата до вашата адреса се одвива преку курирска служба, за неколку работни дена од денот на нарачката!

Пријатно онлајн пазарување!

Можеби ќе ве интересира

Newsletter

Пријави се за Newsletter и прв добивај ги сите промоции